Local and World News in the Palm of Your Hands

Tech - Business - People

dWeb.News Sections

CGTN: Čína podporuje ekologickú ochranu „strechy sveta"

Počas svojej stredajšej inšpekcie prezident Si zdôraznil potrebu vždy dávať ľuďom prednosť a napredovať v reformách a otváraní sa na podporu ekologickej ochrany a vysokokvalitného rozvoja na plošine Čching-chaj -Tibet.

V prospech človeka a prírody

Znovu opakujúc, že „priezračné vody a svieže hory sú neoceniteľným majetkom”, prezident Si uviedol, že ochrana životného prostredia Čching-chaj je jednou z hlavných priorít krajiny a vyzval na účinnú ochranu ekológie „tretieho pólu” sveta.

V roku 2008 zahájila provincia Čching-chaj desaťročný plán ochrany ekologického prostredia a komplexného riadenia povodia jazera Čching-chaj s celkovou investíciou 1,57 miliárd juanov (226 miliónov dolárov).

Do roku 2018 bolo obnovených celkovo 800 hektárov mokradí, pričom počet vtáčích druhov v jazernej oblasti sa zvýšil zo 164 v roku 1996 na dnešných 225. Hladina jazera Čching-chaj tiež stúpla za 15 rokov o 3,27 metra.

Scénická oblasť jazera Čching-chaj, nazývaná „najkrajšie jazero v Číne”, získala minulý rok uprostred pandémie 4,42 milióna návštevníkov s ročným príjmom z cestovného ruchu 265 miliónov juanov (41,5 milióna dolárov), tvrdí miestna správa.

Stále sa vynakladá úsilie na nájdenie rovnováhy medzi ochranou a rozvojom národnej prírodnej rezervácie.

Malebné miesto Bird Island bolo v roku 2017 zatvorené a zostal z neho iba základ pre vedecké vzdelávanie a zariadenia na monitorovanie vodných vtákov. Demontované boli aj turistické zariadenia na piesočnom ostrove, ďalšom uzavretom malebnom mieste, a boli zakázané rekreačné programy ako pieskové motocykle a šmykľavky.

„Úspechy v ochrane ekologického prostredia jazera Čching-chaj sú ťažko dosiahnuteľné a musia sa oceňovať, konsolidovať a rozširovať,” uviedol Si počas svojej návštevy.

Klaster národného parku na náhornej plošine

Počas poslednej inšpekcie prezident Si tiež povedal miestnym úradníkom, aby zdvojnásobili úsilie pri budovaní systému prírodných rezervácií „zameraného na národné parky založeného na prírodných rezerváciách a doplneného rôznymi druhmi prírodných parkov” s cieľom lepšie chrániť ekologické prostredie a biodiverzitu.

Čína presadila výstavbu zoskupenia národných parkov s cieľom zlepšiť ekologické prostredie náhornej plošiny.

Provincia Čching-chaj vybudovala okolo Sanjiangyuan dva národné parky, ktoré sú domovom horných tokov rieky Jang-c’, Žltej rieky a rieky Lancang a pohoria Qilian. Tvoria 52,2% z celkovej plochy prírodnej rezervácie provincie a 38,42% z celkovej rozlohy provincie.

Provincia tiež urýchľuje svoje úsilie o vybudovanie národného parku okolo jazera Qinghai. Odborníci schválili hlavný plán parku v máji.

„Zachovanie ekológie plošiny Qinghai-Tibet je najväčším príspevkom k prežitiu a rozvoju čínskeho národa,” uviedol Si a zároveň vyjadril odhodlanie národa vybudovať z plošiny Qinghai-Tibet národnú, ba dokonca medzinárodnú vysočinu v oblasti ekologického pokroku.

https://news.cgtn.com/news/2021-06-09/China-boosts-ecological-protection-of-roof-of-the-world–10XoEsZSIow/index.html

Video – https://www.youtube.com/watch?v=VhEH6NEXugk

Related Links

www.cgtn.com

SOURCE CGTN

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Shop now for Macbooks from 6th Avenue Electronics!

Leave a Reply

More dWeb News

Vega lifts off

On 2 September 2020, Vega flight VV16 lifted off from Europe’s Spaceport in French Guiana to deliver 53 light satellites into two separate Sun-synchronous orbits

Publisher

Former Local Newspaper Publisher Turned Internet Cowboy

Solution Creator

Comes Up With A Solution To Solve Major Tech Industry Problems #GoPongo

Author

Loves Bringing Complex Issues To Life With Simple Understandable Words