Local and World News in the Palm of Your Hands

Tech - Business - People

dWeb.News Sections

CGTN: Otvorená Čína je prínosom pre globálnu ekonomiku

Pred 70. rokmi sa väčšina ľudí usilovne snažila zabezpečiť dostatok jedla, a nemali priestor na to, aby sa rozmaznávali nákupnou horúčkou.

Čínska reforma a politika otvorenia zmenili smer rozvoja krajiny.

Od zavedenia tejto politiky prešla krajina tromi hlavnými vlnami otvárania sa.

Prvá vlna sa začala v roku 1978 a pokračovala počas 80. a 90. rokov. Bol zaznamenaný príliv priamych zahraničných investícií do budovania infraštruktúry a priemyselných projektov po celej krajine.

Druhá vlna sa začala v roku 2001 pristúpením Číny k WTO, čo podnietilo ďalší príval zahraničných investícií a lepšiu integráciu do globálnej ekonomiky.

Teraz, keď sa Čína v rámci svojho 14. päťročného plánu púšťa do novej kapitoly rozvoja, je národ na prahu novej vlny, ktorá sa vyznačuje proaktívnymi iniciatívami na ďalšie prehĺbenie integrácie.

Medzi tieto iniciatívy patrí rozvoj nových zón voľného obchodu (FTZ) a prístavu voľného obchodu v Chaj-nane, integrácia oblasti Veľkého zálivu Guangdong-Hongkong-Macao a nové medzinárodné obchodné a investičné dohody, ako napríklad Regionálna komplexná hospodárska dohoda (RCEP). ).

Tento politický prístup podnietil reformy a rozšíril trh, čo umožnilo špecializovanejšiu deľbu práce. Intenzívna konkurencia stimulovaná liberalizáciou obchodu a znížením dovozných ciel navyše prinútila domáce podniky k zefektívneniu. Tiež to viedlo k optimalizácii prideľovania zdrojov a priemyselnej modernizácii.

Za viac ako 40 rokov reforiem a otvárania sa celkový čínsky dovoz a vývoz zvýšil z 20,6 miliárd dolárov na viac ako 4,5 bilióna dolárov, čo z tejto krajiny robí svetovú špičku.

Reforma a otvorenie sa, ktoré preniesli národ z čias nedostatku k dnešnej situácii spojenej s nákupnými horúčkami, nie sú len receptom na úspech Číny, ale pravdepodobne sa stali nevyhnutnou hybnou silou smerom k prosperujúcejšiemu svetu.

https://news.cgtn.com/news/2021-05-19/An-open-China-a-boon-to-global-economy-10mwRLc0YVy/index.html  

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1530600/image.jpg 

Related Links

www.cgtn.com

SOURCE CGTN

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Shop now for Macbooks from 6th Avenue Electronics!

Leave a Reply

More dWeb News

Vega lifts off

On 2 September 2020, Vega flight VV16 lifted off from Europe’s Spaceport in French Guiana to deliver 53 light satellites into two separate Sun-synchronous orbits

Publisher

Former Local Newspaper Publisher Turned Internet Cowboy

Solution Creator

Comes Up With A Solution To Solve Major Tech Industry Problems #GoPongo

Author

Loves Bringing Complex Issues To Life With Simple Understandable Words