Local and World News in the Palm of Your Hands

Tech - Business - People

dWeb.News Sections

Shihe: rozmowa ze światem w „języku herbaty"

„Herbata jest darem niebios i ziemi. Picie herbaty korzystnie wpływa na zdrowie i temperament – powiedział Jingon Kim, minister-radca Ambasady Korei Południowej w Chinach. – Sprowadzamy duże ilości herbaty z Chin”. Jego żona, Jongyoung Park, jest członkiem Stowarzyszenia Degustacji Herbaty i często uczestniczy w działaniach związanych z herbaciarstwem. Zapoznała się z tradycyjnymi technikami zbierania i zaparzania herbaty oraz przeprowadziła wyczerpującą wymianę zdań z Xiao Junjing, spadkobiercą rzemiosła Xinyang Maojian, narodowego niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Robert Quant, ambasador Wspólnoty Bahamów, nie krył zachwytu nad plantacją herbaty. Oznajmił: „Będę opowiadał moim przyjaciołom, jak jest tu pięknie i zachęcał wszystkich do odwiedzin”.

Zhai Xiaobin, zastępca burmistrza Xinyang, serdecznie powitał chińskich i zagranicznych gości oraz podkreślił znaczenie wymiany i współpracy w zakresie herbaty.

Wyłącznie dzięki wspaniałym górom i czystym rzekom można uzyskać dobrą herbatę. Shihe znajduje się na linii podziału północy i południa, a wskaźnik pokrycia lasami wynosi 70%. Leży w głębi Chin, z wioskami usianymi wśród gór i wód, oferując wypoczynek i spokój. Posiadając przyległe plantacje herbaty o powierzchni 100.000 akrów, jest to miejsce pochodzenia i główny obszar produkcji Xinyang Maojian, chińskiej „Najlepszej dziesiątki słynnych herbat”. Wioska Haojiachong w Shihe stanowi przykład malowniczej wiejskiej okolicy. Jej mieszkańcy od pokoleń uprawiają herbatę. 

Linki do załączników obrazów:

Link: http://asianetnews.net/view-attachment?attach-id=393641

Podpis: Odkrywając najpiękniejszą wioskę herbacianą na Jedwabnym Szlaku

Materiał zdjęciowy – https://mma.prnewswire.com/media/1531573/Xinyang.jpg  

SOURCE Shihe District Bureau of Culture, Radio & Television and Tourism

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Shop now for Macbooks from 6th Avenue Electronics!

Leave a Reply

More dWeb News

Vega lifts off

On 2 September 2020, Vega flight VV16 lifted off from Europe’s Spaceport in French Guiana to deliver 53 light satellites into two separate Sun-synchronous orbits

Publisher

Former Local Newspaper Publisher Turned Internet Cowboy

Solution Creator

Comes Up With A Solution To Solve Major Tech Industry Problems #GoPongo

Author

Loves Bringing Complex Issues To Life With Simple Understandable Words